Her yıl ülkemizde ölümlü ve yaralanmalı yüzbinlerce trafik kazası meydana gelmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu (Tuik)  http://www.tuik.gov.tr/ verilerine göre geçtiğimiz yıl ülkemizde 161 bin 306 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü www.egm.gov.tr verilerine göre de ortalama  yılda ortalama olarak da  3685 kişi bu kazalarda hayatını kaybetmektedir. Trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin yakınlarının ya da kazalarda sakat kalanların, mağduriyetleri dolayısıyla alabilecekleri tazminat hakları konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığı ortaya çıkmıştır.

Türkiye sigorta birliğine bağlı  olarak faaliyette bulunan sigorta şirketlerinden  http://www.tsb.org.tr/   Trafik kazası mağdurları; 1-Maddi tazminat, 2-Manevi tazminat, 3-Trafik kazası aynı zamanda iş kazası ise SGK dan maluliyet aylığı ve kazaya sebep olan kişiden aynı zamanda da işverenden maddi manevi tazminat alınabilmektedir.

Genel Merkezi Ankara da olan ve ülke geneline yayılmaya başlayan ve Acenteleri  ile birlikte faaliyet gösteren SAFİR  HASAR DANIŞMANLIK Merkezi; Türkiye’de meydana gelen başta Trafik Kazaları sonrasında da  Sigorta poliçelerinde taahhüt edilen maddi ve manevi tazminat miktarlarını oluşan zarar veya hasarların   durumlarına göre   mağdurları bilinçlendirerek mağduriyetlerin ortadan kaldırılması  amacıyla ‘’Kurumsal Aracılık ve Danışmanlık Hizmeti’’ vermek üzere çalışmalarına başlamıştır. SAFİR  Hasar Danışmanlık Ve Çözüm Merkezi ise  http://www.safirhasar.com.tr/  Trafik kazası mağduru vatandaşlarımıza sigorta şirketlerince kaza  tazminatlarının ödenmesi gibi hususlarda kendilerine aracılık ve danışmanlık hizmetini yerine getirmektedir.

Firmamızın adını aldığı ve Doğada  taşların şahı olarak nitelendirilen SAFİR taşı oldukça değerlidir  ve fiyatı uçuk rakamlara kadar çıkabilmektedir. SAFİR taşının faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur ve  SAFİR kendine has canlı bir görünüme sahiptir. Bu nedenle; SAFİR  HASAR, safir taşının özelliklerini kurumsal kimliğine yansıtıp, başta güven ve dürüstlük özelliklerini bünyesinde barındırarak, HASAR DANIŞMANLIK  sektöründe önemli bir yer tutan SAFİR HASAR DANIŞMANLIK  Ve Çözüm Merkezi adı altında  hizmet verdiği mağdurların güvenini ve tevecühünü kazanmıştır.

SAFİR  HASAR DANIŞMANLIK  Ülkemizin her yerinde   bilgili, tecrübeli ve konusunda uzman danışman kadrosuyla   hizmet vermektedir. Ayrıca yirmi beş yıllık mazisi olan ve trafik kaza analizi ve HASAR DANIŞMANLIK firmaları arasında konusunda  akademik  unvana  sahip uzman kadroları  ve  uzmanlığı tescil edilmiş hukuk danışmanları ve bilirkişileri ile mağdur insanlarımıza ve onlara güvenle hizmet edecek  düzeydedir.